Turkcell T60 yazılım yükleme nasıl yapılır

Turkcell T60 cep telefonu Android işletim sistemi ile çalışır. Bu sebeple uzun süreli kullanım sonrası bazı problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu problemler; hem uygulama olarak hem de yazılım olarak oluşabilir. Bu tür işletim sistemleri ile ilgili problemleri çözmenin en hızlı ve kolay yolu cep telefonuna tekrardan yazılım yüklemek olacaktır. Yazılım yüklemesinin tekrar yüklenmesi sayesinde hatalı dosyalarının düzgün çalışmasını sağlayarak Android işletim sisteminin daha düzgün çalışmasını sağlar.

Turkcell T60 Yazılım Yüklemesi Gereken Şartlar

Turkcell T60 yazılım yükleme

Android yazılım yüklemesi hem format hem de güncelleme işlevi görecektir. Yükleme sırasında ve telefonunda bulunan tüm kişisel bilgiler silinecektir. Kişisel bilgilerin mutlaka yedeklenmesi gerekir. Yazılım yükleme işi yapılırken mutlaka telefonun açık olması gerekir. Bu nedenle telefonun şarj seviyesi %25 üzerinde olması gerekir.

Turkcell T60 Yazılım Yüklemesi için Gerekli Dosyalar

Turkcell T60 Android 5.0.2 Firmware, dosyasının indirilerek bir klasöre çıkartın. Update.zip dosyasını hafıza kartının ana dizinine atın ve telefona takın. Daha sonra telefonunuzu kapatarak, ses açma ve güç tuşlarına basın. Ekrana bir yazı gelecek, yazı geldikten sonra güç tuşuna basmayı bırakarak, ses açma tuşuna basılı tutmaya devam edin. Apply update from sdcard seçeneği üzerine ses azaltma tuşu ile gelerek güç tuşuna basılı tutun. Açılan ekranda hafıza kartında bulunan dosyalar listelenecektir. Update.zip seçeneği üzerine gelerek güç tuşuna basılı tutun. Güç tuşuna bastığınızda yükleme işlemi gerçekleşecektir.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir