Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G Açma Kapama

Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G Açma Kapama

Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G Açma Kapama nasıl yapılır ? Bu makalemizde GSM operatörlerinin geçtiği 4.5G’yi kullanmaya nasıl başlayacağınızı anlatacağız. Daha önce 3G olarak hizmet veren Turkcell, Vodafone ve yeni adı ile Türk Telekom eski adı ile Avea yapılan ihale sonucunda verdikleri tekliflere göre yeni Bant genişliğine geçmiş oldular. Peki ihale sonucu bu hizmeti bizlere verecek olan bu GSM operatörlerinden biz bu hizmeti nasıl alacağız?

Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G Açma Kapama

Turkcell Vodafone Türk Telekom 4.5G Açma Kapama Nasıl Yapılır

GSM operatörlerinde 4.5G’yi alabilmeniz için 2 türlü yöntem deneyebilirsiniz. Bunlardan birincisi;

  • Hangi operatörü kullanıyorsanız o gsm kuruluşunun müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Turkcell (kullanıyorsanız) Müşteri Hizmetleri Numarası : 532 – Vodafone (kullanıyorsanız) Müşteri Hizmetleri Numarası : 542 Türk Telekom (kullanıyorsanız) Müşteri Hizmetleri Numarası : 444 1 444 Avea (kullanıyorsanız) Müşteri Hizmetleri Numarası : 500
  • Ayrıca kısa mesaj ile de 4.5G’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat olumsuz durumlar ile karşı karşıya gelmemeniz için müşteri hizmetleri ile birlikte yapmanız önerilir. Çünkü daha sonra sizin istemediğiniz veya onay vermediğiniz bir durum olduğunda hakkınızı savunabilirsiniz.

Bunlar ikincisi ise;

  • Gsm operatörleri 4.5G’yi kullanmaya başladığında Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom bayilerine giderek sim kartınızı değiştirip 4.5G’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemin ardından herhangi bir ekstra işlem yapmadan 4.5G internet ayarları yapmadan interneti kullanabilirsiniz.

    4.5G Ne Zaman Başlayacak?

    Peki bu kadar bilgisini verdiğimiz hizmet ne zaman başlayacak ? Ayrıca neden bu kadar önemlidir ? İlk önce ilk sorumuza cevap verelim GSM operatörlerinin ciddi paralar ödeyerek bize sunduğu bu hizmet 1 Nisan 2016 tarihinde biz kullanıcıların hizmetine sunulacaktır. Yalnız burada unutmamanız gereken şey kullandığınız akıllı telefon 4.5G bant genişliğini destekliyor mu? Eğer akıllı telefonunuz bu hizmeti destekliyorsa bu hizmeti kullanırsınız.

    Son olarak bu hizmeti alırken bir sorun yaşarsanız yapmanız gerekenlerden biride android telefonunuzda 3G ayarlarınızın açık olmasıdır. Android 3G ayarlarınızı şebeke ayarlarınızdan yapabilirsiniz. 4.5G’de dikkat etmeniz gereken internet paketleriniz hızlı biteceğinden süpriz faturalarla karşılaşmamaktır. Ayrıca 4.5G’yi destekleyen telefon modellerini bu linkten öğrenebilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir