Turkcell VoWiFi nedir nasıl kullanılır ?

Turkcell VoWiFi özelliğini firma bu yıldan itibaren abonelerine sunmaya başladı. Özellikle iPhone modellerinde kullanılan bu yöntemi sizlerle birlikte derinlemesine incelemeye başlayalım.

Turkcell VoWiFi nedir nasıl kullanılır

VoWiFi özelliği aslına bakarsanız ülkemizde 4.5G bağlantı hızının gelmesiyle hayatımıza girdi. LTE ağı üzerinden HD kalitesinde görüşme imkanı sağlayan VoWiFi özelliğini artık operatörle abonelerine sunmaya başladı. Diğer operatörlerden sonra şimdiden Turkcell firması VoWiFi özelliğini abonelerinin hizmetine sundu. Bu özellik özellikle yurtdışında yaşayan Turkcell abonelerinin hayatını kolaylaştıracaktır.

Bu özellik sayesinde Turkcell aboneleri herhangi bir çekim sorunu yaşamadan wi-fi üzerinden daha iyi bir bağlantı gerçekleştirerek diğer Turkcell aboneleri ile kaliteli görüşme gerçekleştirecekler. Bu özellik yukarıda belirttiğimiz gibi yurt dışında olan kişilerin işlerini daha kolaylaştıracak. Çünkü bu hat üzerinden görüştüğünüzde karşı operatörün servisine girmeden kendi hattınız üzerinden HD kalitesinde karşı taraf ile görüşme yapabileceksiniz. Bu işlem sonucunda dakikalarınız sadece gidecektir.

iPhone modellerinde VoWiFi özelliğini destekleyenler ise iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleridir.

iPhone modellerinde VoWiFi özelliği kullanabilmek için;

Ayarlar > Telefon > Wi-Fi  adımlarını takip ederek wi-fi arama özelliğini açmanız gerekmektedir. Aşağıdaki resimde bu ekran sizlerle paylaşılmıştır.

Turkcell VoWiFi

Android cihazlarda ise VoWiFi özelliği şuana kadar yaygın olarak kullanılmamaktaydı. Fakat bazı modeller son günlerde VoWiFi  yazılım güncellemelerini yaparak bu özelliğin kullanılmasını sağlamaya başladılar.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir