Websearch.exitingsearch.info Virüsü Nasıl Temizlenir

Websearch.exitingsearch.info  Virüsü Nasıl Temizlenir

İnternette gezindiğimiz de veya ücretsiz yazılım indirdiğimiz de yanında haberimiz olmadan bazı küçük yazılımlar da beraberinde gelmektedir. Bu yazılımlar genellikle iyi niyetli olmamaktadır. Özellikle arama motoru sayfası şeklinde tarayıcının anasayfasını değiştirerek bilgisayarımızı istediğimiz gibi kullanmamızı engellemektedirler. Bu yazımızda inceleyeceğimiz virüs ise Websearch.exitingsearch.info dur.   Anasayfamız aşağıdaki gibi gözükmektedir.

WebSearch-ExitingSearch-info

 

Şimdi bu virüsten nasıl kurtulacağımızı anlatacağız

Google Chrome tarayıcısının masaüstünde kısayolunun üstüne sağ tıklayıp özellikleri tuşlayıp aşağıdaki adımları yapmanız gerekiyor.

Websearch.exitingsearch.info‘ u silip google.com.tr olarak yazıp kayıt ediniz.

chorem

  • Malwarebytes virüs temizleme programını indirip derinlemesine taramayı seçip Websearch.exitingsearch.info temizleyebilirsiniz.
  • Denetim masasından program ve özelliklerinde son zamanlarda yüklenen bilmediğiniz (toolbar gibi) yazılımları kaldırınız.
  • Yüklü tarayıcıyı program ve özelliklerinden kaldırıp yeniden kurabilirsiniz
  • Tarayıcıda yüklü uzantıları kaldırabilirsiniz aşağıda resmi kontrol ediniz

Websearch.exitingsearch.info virüsünü temizlemek için alternatif çözüm: Bilgisayardan Başlat> Tüm Programlar yada Programlar> Donatılar> Sistem Araçları> Sistem Geri Yükleme İlk çıkan seçenek ile ileri ikinci etapta sorunsuz bir tarih seçip ileri ve son sekmelerine basarak işlemi bitiriyoruz.

feri

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir