Whatsapp Kullanıcılarını Uyardı !

Whatsapp Facebook tarafından alınınca bilininirliği iyice arttı. Son dönemde karşılaşılan durum Whatsapp  uygulamasının masa üstü versiyonu çıktı diyerek kullanıcılar e-postaları ile dolandırılmaktadır.

cfcbf1b484050b109c2e3c77cdf305d1.jpg

Facebook’un Whatsapp’ı satın almasından sonra birçok teknoloji meraklısı Facebook’un Whatsapp ile ilgili yapacağı yenilikleri beklemeye başladı. Siber saldırganlarda bu merak duygusundan faydalanarak yalan e-postalar ile kullanıcıların sistemlerini ele geçirmeye çalışıyorlar. Yalan e-postalar arasında en dikkat çekici olanı ise Whatsapp’ın masaüstü sürümünün çıktığı ile ilgili gelen e-postalar oluyor.

Kullanıcılara ulaşan yalan e-postalar da sanal alemde hemen hemen bütün herkesin bildiği ve şuan için bu yılın bomba haberi niteliğinde olan Facebook’un Whatsapp’ı aldığı haberinin yanında Facebook’un dev satın almanın ardından ilk yenilik olarak Whatsapp’ın masaüstü üstü sürümünü çıkardığı bilgisi aktarılıyor ve tabi ki Whatsapp’ın masaüstü sürümünün yalan linki veriliyor. Verilen bu yalan link hem bilgisayarlar da hem de mobil cihazlarda her türlü hesabınızın ele geçirilmesini sağlayabilecek zararlı yazılımları içeriyor.

Whatsapp ile ilgili gelen bu yalan e-postaların yoğunlaştığı ülke olarak ise karşımıza Brezilya çıkıyor. Zaten hazırlanan yalan e-postalar da Portekizce düzenlenmiş durumda. Şuan için Ülkemizde ki kullanıcıları hedef alan bir e-posta ya rastlanmazken her ihtimale karşı şunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var : Facebook’un satın almasından sonra şuan için resmi olarak açıklanmış herhangi bir Whatsapp masaüstü sürümü bulunmuyor.

Whatsapp ın  bu uyarısını dikkate alarak kullanıma devam edebiliriz 🙂

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir