WhatsApp Web Uygulaması Nihayet Masaüstünde

WhatsApp Web Uygulaması Nihayet Chrome ile Daha Sonra Firefox, Internet Explorer Kullanılmaktadır, web uygulamasını indir, web uygulaması nasıl kullanılır

WhatsApp artık web uygulaması ile Google Chrome web tarayıcısında ilk olarak kullanılmaya başlandı. Mobil platformda en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan  WhatsApp artık bilgisayar ortamında da kullanılabilmektedir.

WhatsApp Web Uygulaması Chrome ile Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp Messenger bilgisayarınızda web uygulamasını kullanabilmek için cep telefonumuzdan uygulamayı açıp  ayarlardan WhatsApp Web aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu aşamanın ardından asıl olan kısmı linki https://web.whatsapp.com chrome web tarayıcısına yazarak giriş yapınız. Giriş yaptığınızda aşağıdaki resimde görülen ekran ile karşılaşacaksınız.

whatsapp web

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi  Android, Windows Phone ve BlackBerry işletim sistemini kullanan telefonlar ancak web uygulamasını kullanmaktadırlar. Bu ekrana geldikten sonra  karşınıza çıkan kare barkodu taratarak WhatsApp web uygulamasına girebilirsiniz.  Bu adımın ardından artık web üzerinden mesajlaşmalarınızı sesli ve yazılı olarak yapabilirsiniz.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir