Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır

Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır

Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır, Windows 10 güncelleme kapatma regedit, Windows 10 güncelleme kapatma 2016 işlemi…

Windows 10 Creators güncellemesini bu ay içerisinde yayınladı. Hacim olarak geniş bir yer akaplayan güncelleme bir çok yenilik sunmaktadır. Bazı windows kullanıcıları ise bu gelen güncellemeleri yetrli internet kotaları olamdığından veya bilgisayarlarını yavaşlattığından dolayı kapatmak isteyebilirler.

Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır

Windows 10 güncelleme kapatma nasıl yapılır

Windows 10 güncelleme kapatma işlemi için bir çok yöntem bulunmaktadır. Fakat bunlar içerisinden en kolay ve basit yöntemi burada paylaşacağız. Yönet ayarlarından güncelleme iptali bu haberimizde yer alacaktır.

  • Birinci adım olarak bilgisayar simgesine sağ tıklayıp “Yönet” sekmesini seçiniz
  • Yukarıdaki ekrana tıkladığınızda ise bilgisayar yönet ekranı açılacaktır. ilk önce solda yer alan kırmızı kutucuk içerisine aldığımız “Hizmetler” menüsüne giriniz. Ardından ortada yer alan “Windows Update” kısmını bulunuz. Bu işlemin ardından çift tıklayarak sağda yer ekranın açılmasını bekleyiniz. Bu işlemin ardından “Windows Update Özellikleri” ekranı açılacaktır. Daha sonra bu ekranda yer alan “Başlangıç türü” kırmızı kutu içine aldığımız yazıya tıklayınız. Burada windows 10 güncellemesi ile ilgili seçenekler göreceksiniz. Otomatik güncellemeyi iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken “Devre Dışı” seçeneğini seçiniz. bu işlemin ardından windows 10 güncelleme kapatma işlemi yapmış olacaksınız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir