Windows 7 USB DVD Download Tool (Yazılım Tanıtım)

Windows 7 USB DVD Download Tool programı bilgisayarlarımız çöktüğünde işimizi kolaylaştıracak yazılımlardan biridir. Bu işleme başlamadan önce bilgisayarımızda BİOS ayarlarında BOOT sıralamasında usb disk kısmını birinci sıraya getirip kaydedip çıkıyoruz.

Windows 7 USB DVD Download Tool bootlu windows flash disk oluşturma

Windows kurulumunu yapabilmeniz için bootlu windows flash diske veya bir windows yüklü DVD’ye ihtiyaç vardır. Bu işlemi yapabilmeniz için yasal olarak bir windows işletim sistemi almanız gerekmektedir. DVD’de yer alan işletim sistemini aşağıdaki işlemleri takip ederek flash belleğine atabilirsiniz.

İşlemimize başlamadan önce elinizde olan DVD işletim siisteminin *iso dosyasını hazırlayınız. Eğer *.iso dosyası mevcut değilse yapmanız gereken bir uygulama ile DVD’nin imajını alarak bir *.iso oluşturunuz. Daha sonra flash diskimize atacağımız işletim sisteminin yolunu programa gösteriniz. Sağda yer alan “Browse” yazısına tıklayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Ardından “next” tuşuna basarak ilerleyiniz.

Windows 7 USB DVD Download Tool_1

İkinci kısımda ise yüklenecek fash diskimizin yolunu gösteriyoruz. Burada da “USB device” yazısına tıklayarak windows 10 windows 7 bootlu yapacağınız flash diski seçiniz.

Windows 7 USB DVD Download Tool 2

Yukarıda işlemi yaptıktan sonra yapmanız gereken “Start Over” tuşuna basarak işletim sisteminin flash diske atılmasını bekleyiniz.

Windows 7 USB DVD Download Tool 3

Ekranda görüldüğü gibi kopyalama işlemi başlatılmıştır.

Windows 7 USB DVD Download Tool 4

Son resimde paylaştığımız dolma ekranının %100 olmasından sonra flash diskinizi artık bir bootlu windows kurucu olarak kullanabilirsiniz. Buarada konumuz ile alakalı olmasa da şunuda hatırlatalım bilgisayarınızın veya laptopunuzun bios ayarlarından boot sıralamasında flash diski ilk sırada göstermeniz gerekmektedir. Eğer bu konuda sıkıntı yaşarsanız marka ve model belirttiğinizde sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir