WordPress Seo ve All in One SEO Pack Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır ?

WordPress Seo ve  All in One SEO Pack Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır ?

Seo websitelerin can damarını oluşturmaktadır. Bundan dolayı bu kısım çok önemlidir. Hazır eklentilerin bizim yapmamız gereken bir çok işlemi otomatik olarak haber ve resimlere uygulayarak bizim işimizi kolaylaştırmaktadırlar. İşte bu hazır seo paketlerinin en çık kullanılan All in One Seo Pack kurulumu ve ayarlarını anlatacağız.

Bu seo yazılımını  http://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/ linkinden indirerek veya aşağıda yer alan wordpress sistemi üzerinden kurabilirsiniz.

 All in One SEO Pack Kurulumu

WordPress> Eklentiler> Yeni Ekle>  Arama Yerine > All in One SEO Pack  yazarak aratınız.

all-in-one-pack-ayarlari

Eklentiyi yukarıdaki yönergeleri takip edip yükledikten sonra All in One Seo Pack ismiyle eklentiler arasında yukarıdaki gibi gözükmektedir.

All in One Seo Pack Ayarları

all-in-one-pack-ayarlari-1

 

İlk önce All in One Seo Pack ayarlarına başlamadan önce WordPress->Ayarlar->Kalıcı Bağlantılar kısmından kalıcı bağlantıların ayarlarını yapacağız. Yukarıdaki gibi “yazı ismi” şeklinde ayarlıyoruz. Çünkü Google bu tarz url linklerini daha hızlı indexleme yapmaktadır.

all-in-one-pack-ayarlari-2

 

Genel Ayarlar  Bu kısımda yukarıdaki resimdeki gibi ayarları yapıyoruz. Fakat bir noktaya dikkat etmeliyiz. Orjinal Başlığı Kullan yerini ayarlarken dikkatli olmalıyız. Çünkü temamızın özellikleri ile çakışabilir.

all-in-one-pack-ayarlari-7

 

Ana Sayfa Ayarları Yukarıda resimde boşluklara içlerine yazdığım şekilde sitenizin tanıtım kelime ve cümlelerini yazınız.

all-in-one-pack-ayarlari-3

 

Anahtar Kelime ve Başlık Ayarlarını yine resimdeki gibi yapınız.

all-in-one-pack-ayarlari-4

 

Özel Yazı Tür Ayarlarını resimdeki gibi yapınız.

all-in-one-pack-ayarlari-5

 Görünüm Ayarlarını resimdeki gibi yapınız.

all-in-one-pack-ayarlari-6

Son olarak Google Ayarlarını resimdeki gibi yaparak ayarlarımızı bitirmiş olduk.

Author: zaman teknoloji

4 thoughts on “WordPress Seo ve All in One SEO Pack Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır ?

  1. Siteme bu eklentiyi kurdum fakat ayarlarını senin sitendeki kadar düzgün anlatan site bulamadım teşekkürler baya işime yaradı.

  2. meraba admin seo danışmanlık açlımı sayfanızda iligi çekici ve cazip bir anlatımla sergilenmiş fakat seo hizmetinde bulunacak arkadaşın özellikleri açısından ve tescili gibi bir gereksinimi varmı teşekkürler.

  3. Hocam cok yararlı bilgi teşekkürler.. yazılarınızın devamını bekliyorum site cok güzel….

  4. çok bilgilendirici ve açıklayıcı bir makale olmuş ağzınıza sağlık. Eklentiyi kurduktan sonra kara kara düşünüyordum ki siz yardımıma koştunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir