Youtube DNS Ayarları Resimli Anlatım

Youtube DNS Ayarları Resimli Anlatım

Youtube DNS Ayarları son günlerde en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Bundan dolayı bu yazımızda resimli olarak DNS ayarları nasıl yapılır ve hangi DNS numaralarını kullanmalıyızı anlatacağız.

İlk önce DNS numaralarını bilgisayarımızda nerelere gireceğiz. Aşağıda görülen resmi ağ bağlantılarımın içinde internet bağlantımızı gerçekleştirdiğimiz bağlantıya tıklayarak ulaşıyoruz.

Yotube DNS Numaraları 1
Yotube DNS Numaraları 1

Daha sonra yukarıdaki resimde yer alan sol alt köşede bulunan özellikler” tuşuna tıklıyoruz ve aşağıda gördüğümüz ekran karşımıza gelecektir.

Yotube DNS Numaraları 2
Yotube DNS Numaraları 2

Özellikler tuşuna tıklayıp ekranın açılmasından sonra yukarıdaki resimde yer alan “internet protokolü sürümü 4” yazısını seçip  sağ alt köşede yer alan özellikler” tuşunu tıklıyoruz.

Yotube DNS Numaraları 3
Yotube DNS Numaraları 3

Ve son olarak yukarıdaki ekran karşımıza gelmektedir. “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” yerini işaretliyoruz. Bu seçimi yaptıktan sonra DNS numaralarını gireceğimiz yer aktif olacaktır. Aşağıda yer alan Google DNS numaralarını bu ekrana girdiğimizde artık Youtube’de serbestçe dolaşabilirsiniz.

Youtube DNS Google DNS Numarları

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4

Ayrıca bu konuyla ilgili geniş bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.zamanteknoloji.com/youtube-kapatildi-iste-giris-yontemi-dns/

http://www.zamanteknoloji.com/windows-7-dns-ayarlari-nasil-yapilir/

Author: zaman teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir